Įsivaizduokite, kad mamos gimtadienio proga iškepėte skanų septynaukšti tortą, sutepėte papločius rafinuoto skonio kremu ir jūsų vaizduotėje jau seniai matote, kaip jis turi būti papuoštas… ir staiga suprantate, kad puošimui nei produktų, nei pinigų jiems nupirkti jūs neturite. Tortas lieka toks pat skanus, bet savo estetinės funkcijos neatlieka taip, kaip galėtų…

Ar gali NMA vasaros sesija vykti be muzikiukų? Esume tikri, kad daugelis atsakys: „Žinoma, kad ne!” Tačiau dėl finansavimo stokos net dvi vasaros sesijos vyko be šios fantastiškos puošmenos, be galimybės girdėti kamerinės muzikos kūrinius, atliekamus jūsų talentingų bendraamžių.

2017 metais NMA muzikos globėja tapo pasaulinį pripažinimą turinti dirigentė Mirga Gražinitė-Tyla. Jos dėka per dvejus metus buvo suburta dabartinė meno vadovų komanda – Robertas Lozinskis (fortepijonas), Žilvinas Brazauskas (klarnetas), Natania Hoffman (violončelė), Algirdas ir Gabrielė Biveiniai (chorinis dirigavimas bei dainavimas). Ši ambicinga ir kūrybinga komanda suteikė papildomą impulsą, kurio dėka mes supratome, kad turime daryti viską, kad muzikiukai vasaros sesijoje būtų.

Pastaraisiais dvejais metais buvo nuspręsta muzikos sekcijos veiklas dedikuoti žydų kultūros puoselėjimui, supažindinant mokinius su pasaulio ir Lietuvos žydų istorija bei kultūriniu ir muzikiniu paveldu.  Muzikos sekcijos mokinių pagrindinė mokymo kryptis – Lietuvos žydų (litvakų) kompozitorių muzikinis palikimas bei jų vaidmuo bendrame Lietuvos muzikinio pasaulio kontekste. O suplanuotų koncertų metu Druskininkuose ir Kaune šių metų rugpjūtį-rugsėjį žiūrovai turės galimybę išgirsti retai atliekamus muzikinius kūrinius, prisiliesti prie litvakų muzikinio paveldo, prisidėti prie jo puoselėjimo, išsaugojimo bei sklaidos.

Esame be galo laimingi ir dėkingi Geros valios fondui už Lietuvos talentų palaikymą ir suteiktą dalinį finansavimą šiam NMA projektui. Šios paramos dėka muzikos sekcijos mokiniams bus suteiktos stipendijos daliai vasaros sesijos mokesčio padengimui.

Sekite mūsų naujienas – jau netrukus bus paskelbta informacija dėl jaunų muzikantų perklausos. Šiais metais į muzikos sekciją bus priimti keli naujokai