Du kartus per metus NMA organizuoja sesijas: Vasaros sesiją Druskininkuose ir Žiemos sesiją Vilniuje.

Sesijų metu mokiniai dalyvauja savo sekcijos paskaitose, semiasi žinių iš geriausių savo srities profesionalų: mokslininkų, dėstytojų, kultūros veikėjų.

Akademikai ne tik gilinasi į savo sritį, tačiau taip pat dalyvauja ir asmenybės ugdymo užsiėmimuose – nuo aikido iki šokių, nuo psichologijos paskaitų iki dainavimo chore. Vakarais moksleiviai dalyvauja vakaro renginiuose, kuriuose savo patirtimi dalinasi ir į įdomiausias diskusijas įtraukia žymiausi šalies ir užsienio kultūros bei meno atstovai, politikai, mokslininkai. Laisvo laiko metu akademikai keliauja prie jūros, į žygius, muzikuoja, stiprina savo tarpusavio ryšį ir atranda bendraminčių iš visos Lietuvos. Sesijos – tai laikas, kai akademikai tobulėja protu, siela ir kūnu.

NMA sesijos yra mokamos. NMA turi paramos gavėjo statusą ir visa surinkta parama naudojama tam, kad NMA mokinius auginančioms šeimoms ši finansinė našta būtų sumažinta. Nuolaidos dydis kiekvienam vaikui priklauso nuo jo nuotolinio mokymosi rezultatų, pasiekimų tarptautiniuose olimpiadose bei konkursuose. Taip pat remiamos socialiai jautrios šeimos.