Apdovanoti Pirmojo respublikinio literatūrinio rašymo konkurso
„Kūrybinės aistros“ nugalėtojai

„Botai tarp mūsų“, „Vingių Jonas po šimto metų“, „Meilė ir neapykanta internete“, „Avataras ant slenksčio“ – tai tik kelios temos, kurios buvo pasiūlytos Pirmojo respublikinio literatūrinio rašymo konkurso „Kūrybinės aistros“ dalyviams nuotoliniame etape. Nuo septintoko iki dvyliktoko – tokio amžiaus jaunieji kūrėjai priėmė iššūkį parašyti laisvą fantastinio pobūdžio kūrinį, kuriame atsispindėtų virtualios tikrovės ir realaus gyvenimo ryšio problematika.

Organizatoriai kėlė sau tikslą neriboti talentingų mokinių fantazijos ir saviraiškos. Norėta sukurti avangardinį projektą, kuriuo siekiama apjungti tradicinę literatūrą ir modernų informacinių technologijų pasaulį. Dalyvavimas tokiame projekte reikalauja iš vaikų literatūrinio rašymo įgūdžių, apsiskaitymo, šių dienų informacinių technologijų bei mokslo žinių teikiamų galimybių įtraukimo.

Iš 84 pirmojo etapo dalyvių komisija atrinko 27 geriausių kūrinių autorius, kurie Šv.Valentino dieną vedami meilės literatūrai ir aistros kūrybai kartu su savo mokytojais atvyko į Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką varžytis dėl nugalėtojo titulo. Finalinio etapo dalyviams buvo pasiūlyta štai tokia užduotis – įrašas socialiniuose tinkluose „Mano svajonių avataras“ – kas esu, koks esu ir kokiu norėčiau būti? būti sau, ar kitiems? ar noriu pasislėpti už virtualaus vaizdinio, ar geriau būti savimi?

Kol komisija skaitė rašinius, mokiniai ir jų mokytojai dalyvavo susitikime su Lietuvos rašytojų sąjungos nariu poetu, režisieriumi, prozininku, scenaristu Alvydo Šlepiku. O po pietų turėjo galimybę pasivaikščioti po užlietu beveik pavasarine saule Gedimino prospektu bei aplankyti Lietuvos rašytojų sąjungą ir „Metų“ redakciją.

Pirmojo respublikinio literatūrinio konkurso „Kūrybinės aistros“ nugalėtojais tapo:

1 vieta:

Mantė Sutkutė (11 kl., Kaunas)

2 vieta:

Mykolas Vaitilas (12 kl., Kaunas)

Arnas Simonaitis (11 kl., Gargždai)

3 vieta:

Oriana Mikalopaitė-Roa (10 kl., Vilnius)

Hildė Maciulevičiūtė (9 kl., Vilnius)

Radvilas Jančiukas (7 kl., Alytus)

Pagyrimo raštai:

Elzė Vainoriūtė ( 7 kl., Klaipėda)

Vestina Kėželytė (7 kl., Biržai)

Gabija Kairytė (9 kl., Panevėžys)

Lėja Ardas Gaubaitė (10 kl., Vilnius)

 

 

Sveikiname nugalėtojus ir jų mokytojus bei linkime kūrybinės sėkmės ateityje!

Konkurso nugalėtojai ir jų mokytojai buvo apdovanoti diplomais ir padėkos raštais, o taip pat jiems buvo įteikti prizai, kuriuos įsteigė Nacionalinė moksleivių akademija bei konkurso rėmėja vaikams ir paaugliams skirtų knygų leidykla „Nieko rimto“.

Visi pirmojo ir antrojo etapo dalyviai kviečiami tapti Nacionalinės moksleivių akademijos lietuvių filologijos sekcijos mokiniais ir pasinaudoti galimybe pavasario semestrą mokytis su nuolaida:

  • II etapo nugalėtojai pavasario semestrui gauna 100 eurų nuolaidą;
  • Visi II etapo dalyviai pavasario semestrui gauna 75 eurų nuolaidą;
  • Visi I etapo dalyviai pavasario semestrui gauna 45 eurų nuolaidą.

* nuolaidos nesumuojamos

Nuoširdžiai dėkojame Lietuvos rašytojų sąjungai ir Lietuvos nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai už bendradarbiavimą organizuojant konkursą ir šiltą antrojo etapo dalyvių priėmimą.

Dėkojame už idėjinį įkvėpimą ir visokeriopą pagalbą vertinimo komisijos pirmininkui Lietuvos rašytojų sąjungos nariui dr. Regimantui Tamošaičiui, NMA lietuvių filologijos sekcijos vadovui Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Lituanistikos skyriaus vadovui dr. Dainiui Vaitiekūnui, o taip vertinimo komisijos narėms Silvijai Stankevičiūtei, Gabijai Strumylaitei ir Daliai Cidzikaitei.

Tikimės, kad „Kūrybinės aistros“ taps dar viena gražia NMA tradicija!

Taip pat kviečiame susipažinti su „Nieko rimto“ leidyklos įsteigtais puikiais prizais, kuriais jau džiaugiasi konkurso nugalėtojai!

„Gelmių šviesa“ (Frances Hardinge)

Harkas ir Jeltas – našlaičiai, besisukantys kaip išmano, kad išgyventų. Jie visada buvo kaip broliai. Kai vienas papuola į bėdą, kitas tuoj pat skuba į pagalbą. Tačiau ne vieną tamsią paslaptį saugantis Jeltas iš Harko nuolat reikalauja daugiau, nei įmanoma. Sykį jūros gelmėse rastas lobis pakeičia vaikinų gyvenimus…

„Berniukas ant medinės dėžės“ (Leon Leyson)

Antrojo pasaulinio karo metais naciai, užėmę Lenkiją, žydams paruošė tikrą košmarą. Vienas drąsus žmogus nutarė padėti žydams, nors už tai galėjo sumokėti gyvybe. Ar teko girdėti apie Šindlerį? Apie tai, ką jis padarė? Šią istoriją verta išgirsti. Tai pasakojimas apie tų laikų įvykius iš lūpų paauglio, perėjusio pragarą.

Kovos žodžiai“ (Kimberly Brubaker Bradley)

Ši knyga – tai įtaigus ir stiprus pasakojimas apie dvi viena kitą stipriai mylinčias seseris, patyrusias ne vieną vaikystės traumą. Dešimtmetė Dainė visuomet kliovėsi Sukės stiprybe, tačiau ilgą laiką nė nenutuokė, ką iš tiesų teko išgyventi vyresniajai seseriai. Kūrinyje kalbama apie itin skaudžias problemas, paliečiamos savižudybės, nepilnamečių seksualinio išnaudojimo, smurto prieš juos temos…