Kaip NMA stiprina žmogaus charakterį?

Vakarė Davalgaitė, NMA Biologijos ir biochemijos sekcija

Mano vardas – Vakarė Davalgaitė, NMA mokausi Biologijos ir biochemijos sekcijoje. Akademijoje pradėjau mokytis tik 2022 metais, bet jau dabar pastebiu, kaip smarkiai NMA padėjo mano charakteriui sustiprėti ir išsiugdyti tvirtą nuomonę ties tuo, ką noriu daryti ateityje. Nuo pat mažų dienų labai mėgau gamtą, man buvo įdomu, kaip viskas kas aplinkui atsirado ir kokie procesai vyksta šalia manęs. Apie NMA sužinojau skaitydama apie VU genetikos programą ir netikėtai išmetė dabartinių studentų komentarus kur būtent ir buvo paminėta NMA Biologijos ir biochemijos sekcija. Tą pačią dieną užpildžiau anketą į akademiją ir po poros savaičių gavau elektroninį laišką, kad esu priimta. 

Mokykloje retai tenka mokytis tokių dalykų, kurie įtraukt ir sudomintų, bet pamačius pirmą NMA užduotį supratau, kad skųstis dėl nuobodulio mokykloje nebeteks: NMA esu tokioje aplinkoje ir tokioje vietoje, kurioje ir noriu būti. Užduotys dažnai būna nelengvos ir tikrai reikia pasukti galvą dėl atsakymų, bet tai yra labai didelis pliusas, nes sudėtingesnės užduotys leidžia geriau pažinti savo stipriąsias ir silpnąsias savybes. Tai leidžia sužinoti, kur tau iš tikro sekasi ir kur reikėtų skirti daugiau laiko. Labai džiugina tai, kad akademijoje mokosi tokie žmonės, kurie tikrai domisi mokslu ir atiduoda tam labai daug laiko. Kuo daugiau žmogus būna tokioje aplinkoje, tuo jis labiau pradeda pats tuo domėtis. Kadangi jau nuo mažų dienų domėjausi gamtoje vykstančiais procesais, mokymasis Biochemijos ir biologijos dar labiau sužadino norą ir toliau domėtis tokiais dalykais.

Bet esminis klausimas yra: kaip, mano nuomone, NMA stiprina žmogaus charakterį? Manau, jog kuo daugiau žmogus gauna užduočių, kurios padėtų lavintis savo protą, tuo jis stiprina ir savo kritinį mąstymą, praplečia savo proto ribas. NMA jaunam žmogui padeda ugdyti meilę mokslui, naujiems dalykams, potyriams. Kiek tik pažįstu žmonių, kurie mokosi akademijoje, visi yra motyvuoti ir užsispyrę mokytis, jie turi savo nuomonę, aštrų mąstymą ir yra be galo kūrybingi. Kai matai, kad tave supa tokie žmonės, tau pačiam sukyla motyvaciją stengtis siekti kažko daugiau ir ugdyti save, po truputi keliauti link tam tikrų dalykų, kurie tau yra įdomūs, dalykų, su kuriais tu nori sieti savo ateitį. 

Labai džiaugiuosi, kad savo gyvenime gavau galimybę atsirasti tokioje bendruomenėje, kaip Akademija – žinau, kad ateityje man tai be galo pravers. 

Jei jauti, kad nori daugiau iššūkių ir nori daugiau sužinoti apie tam tikrą mokslo šaką, nepamiršk, kad tikrai turi visas patogias galimybes ir esi laukiamas Nacionalinėje moksleivių akademijoje!