Kviečiame jaunuosius kūrėjus registruotis į I Respublikinį literatūrinio rašymo konkursą „KŪRYBINĖS AISTROS“, kurį organizuoja Nacionalinė moksleivių akademija kartu su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka ir Rašytojų sąjunga.

„Kūrybinės aistros“ – tai konkursas, kurio siekiame jungti tradicinę literatūrą ir modernų informacinių technologijų pasaulį; sieti literatūrines rašymo patirtis ir skaitmeninės erdvės teikiamas kūrybos galimybes. Šiuos tikslus motyvuoja dabarties humanitarinio literatūrinio ugdymo problemos: jaunoji karta praranda lietuvių literatūros pagrindus, steigiančius etninę tapatybę bei savimonę, informacinių technologijų sraute nyksta tautos kultūrinė savastis. Tačiau šios nuostatos nereiškia konflikto su dabartimi ar gręžimosi prie konservatyvių vertybinių sistemų, tai kūrybinės integracijos projektas, jungiantis praeitį su dabartimi ir atveriantis ateities kultūrinio gyvenimo gaires.

Konkursą sudarys 2 etapai:

1. Nuotolinis etapas -
esė rašymas pateikta tema

2022 m. gruodžio 22 d. – 2023 m. sausio 15 d.

Esė tema bus pateikta užsiregistravusiems
dalyviams gruodžio 22 dieną.

2. Literatūrinės varžybos
Lietuvos nacionalinėje Martyno
Mažvydo bibliotekoje

2023 m. vasario 14 d.

Pirmojo etapo rašymui pasirinktas mokslinės fantastikos žanras, kuris ypač svarbus integracijos galimybėmis: jis reikalauja literatūrinio rašymo įgūdžių, apsikaitymo, o taip pat skatina vaizduotę ir įtraukia visas šių dienų informacinių technologijų bei mokslo žinių teikiamas galimybes. Fantastinė literatūra iš esmės atitinka jauno žmogaus amžiaus tarpsnio psichologiją ir teikia stiprių motyvacinių impulsų kūrybai.

O varžybų dieną dalyvių laukia ne tik įtraukiančios užduotys,
bet ir susitikimai su rašytojais, ekskursijos ir, žinoma,
nugalėtojų apdovanojimai
diplomais bei organizatorių
ir konkurso rėmėjų įsteigtais prizais.

Konkurso nuostatus rasite paspaudę čia

Kontaktai pasiteiravimui: olimpiada@nmakademija.lt